×

Deşifre Hizmetleri

Deşifre Hizmetlerimiz

Deşifre, etkinliklerde alınan ses kaydı ya da videonun yazıya dökülmesi işlemidir. Deşifre için alınan ses kaydının temiz, anlaşılır ve net olması gerekmektedir. Bu yüzden ses kayıt cihazlarının profesyonel olması gerekmektedir. Yapılan salon kaydı bilgisayardan işlenerek yazıya dökülür. Çoğu akademik toplantılarda deşifre hizmeti kullanılır, toplantı sonunda bunların deşifresi yapılır. Bu süreçte hazırlanan yazılar son dizgiden sonra kontrole gider. Gereksiz kısımlar varsa çıkarılır ve sonunda bir kitap haline getirilerek piyasaya sürülür. Videolarınıza istenilen dilde alt yazı ekleme ve istediğiniz dilde seslendirme kayıt işlemleriniz firmamız tarafından sağlanabilmektedir.

Deşifrenin dakika uzunluğu, kaynak dili ve istenilirse çevirisi yapılacağı dil belli olduktan sonra onayınız ile işleme başlanır. Özel teçhizat ve cihazlar ile deşifre yapacak kişinin tüm dikkatini ses ya da video kaydına vermesi gerekmektedir. Deşifre sonunda çıkacak kelime sayımı ya da dakika bazında fiyatlandırma yapılabilmektedir. Deşifrenin tercümesi dahilinde, hedef dil için ayrı bir karakter sayımından sonra teslim tarihi ve ücreti belli olmaktadır.

Altyazı  ve Seslendirme Hizmetlerimiz

Videonuzun orjinal dilini bozmadan kaynak dilin deşifresi ile beraber, eklenecek alt yazının tercümesi yapılır. Tercüme bittikten sonraki işlem video editleme işlemidir. Bu işlemde yapılan yazılı tercümenin, videonun dakika ve saniyesine uyarak alt yazı eklenmesi işlemidir. Son kontrollerden sonra ikinci gözden daha kontrol edilir.

makro altyazı

Video seslendirme hizmetlerimiz için iki türlü yöntem vardır. Birincisi, tercüman video devam ederken aynı anda simultane tercüme yaparak her iki yönlü ses kaydının alınıp videoya eklenmesi ya da videonun deşifresinin yapılıp yazılı olarak tercümesi ile birlikte hedef dile hakim kişinin o metni saniye ve dakika aralıklarına uyarak okumasıdır.

TOP Call Now Button