×

Deşifre Nedir? Nasıl Yapılır?

Deşifre, Altyazı ve Seslendirme Hizmetleri

Etkinliklerde alman ses kaydının yazıya dökülmesi işlemi "deşifre", videolarınıza istenilen dilde altyazı ekleme ve istediğiniz dilde seslendirme kayıt işlemleriniz firmamız tarafından sağlanabilmektedir.

Deşifrenin dakika uzunluğu, kaynak dili ve istenilirse çevirisi yapılacağı dil belli olduktan sonra onayınız ile işleme başlanır. Özel teçhizat ve cihazlar ile deşifre yapacak kişinin tüm dikkatini ses ya da video kaydına vermesi gerekmektedir. Deşifre sonunda çıkacak kelime sayımı ya da dakika bazında fiyatlandırma yapılabilmektedir. Deşifrenin tercümesi dahilinde, hedef dil için ayrı bir karakter sayımın dan sonra teslim tarihi ve ücreti belli olmaktadır.

deşifre hizmetleri

Videonuzun orjinal dilini bozmadan, kaynak dilin deşifresi ile beraber, eklenecek alt yazının tercümesi yapılır. Tercüme bittikten sonraki işlem video editleme işlemidir. Bu işlemde yapılan yazılı tercümenin, videonun dakika ve saniyesine uyarak altyazı eklenmesi işlemidir. Son kontrollerden sonra ikinci bir gözden daha kontrol edilir

Video seslendirme hizmetlerimiz için iki türlü yöntem vardır. Birincisi, tercüman video devam ederken aynı anda tercüme ederek her iki yönlü ses kaydının alınıp videoya eklenmesi ya da videonun deşifresinin yapılıp yazılı olarak tercümesi ile birlikte hedef dile hakim kişinin o metni saniye ve dakika aralıklarına uyarak okumasıdır.

TOP Call Now Button