×

Simültane Çeviri Ekipmanları Nasıl Çalışır?

Simültane çeviri ekipmanları birbirine bağlı sistem, takım olarak çalışmaktadır. İçlerinden birinin eksikliği sistemin çalışmasını engellemektedir. Simültane çeviri ekipmanları merkez kontrol ünitesi, transmitter, tercüman üniteleri, radyatörler, alıcı receiver dinleyici kulaklıkları, headset kulaklıklar ve ses sistemleri ile beraber çalışmaktadır.

Simültane çeviri ekipmanlarında Merkez kontrol ünitesi, ses sistemi ile entegre olarak çalışmakta, ses sisteminden gelen bir kablo ile tercüman ünitelerinden gelen kabloların birleştiği yerdir. 4 kanaldan 32 kanala kadar destek veren bu sistem, tercümanlara giden sesi sağlar.

Simültane çeviri ekipmanlarında Transmiiter, merkez kontrol ünitesi (CCU) ile bir ara bağlantı kablosu ile çalışmaktadır. Bu sistem de tercümanların sesini infrared radyatörlere iletmektedir. Radyatörler ile transmitter arasında RG58 sinyal iletici BNC uçlu kablolar kullanılmaktadır.

Simültane çeviri ekipmanlarında Tercüman Üniteleri, interpreter desk olarak da adalandırılan bu sistem, tercümanlara konuşmacının sesini iletir ve tercümanların sesini de mikrofon aracılığı ile dinleyicilere iletir.

Simültane çeviri ekipmanlarında Radyatörler, transmitter bağlı olarak çalışan, tercümanların sesini kızılötesi sinyaller ile dinleyicilere ileten cihazdır.

Simültane çeviri ekipmanlarında Dinleyici kulaklıkları, alıcı kulaklıklar olarak da adlandırılmaktadır. Radyatörlerden gelen sinyalleri alarak, tercümanın sesini dinleyicilere ileten son cihazdır. 4-32 dil arası desteklemektedir.

MAKRO KONFERANS olarak BOSCH DCN INTEGRUS Dijital sistemler kullanmaktayız. Son teknoloji dijital sistemlerimiz ile seslerde herhangi bir parazit ya da kesilme yaşanmaz. Toplantılarınızın seyri için önemli bir unsur olan simultane tercüme cihazlarının kalitesi firmamız güvencesi altındadır. Toplantı başlamadan 1 gün önce ya da duruma göre toplantı saatinden önce ekipmanlar uzman teknik ekibimiz tarafından kurulup, tüm testleri yapılıp o şekilde toplantıya hazır hale getirilmektedir. Toplantı boyuınca tekinik ekip cihazların kontrol altında tutulması amacı ile beklemektedir. Toplantı bitiminde ise cihazlar yine teknik ekip tarafından özenle toplanıp, özel kapalı kutularına yerleştirilerek araçlara yüklenir.

Cihazların ışık, ısı, nem ve sudan korunması için genellikle bu tip cihazlar kapalı alanlarda kullanılmaktadır. Seyyar simultane ekipmanlar açık hava için infoport cihazlar tavsiye edilmektedir. Bu cihazlarda herhangi bir kurulum gerektirmeksizin, alıcı ve verici cihazlar ile birlikte çalışmaktadır. İnfoport cihazlar da firmamız bünyesinde bulunmaktadır. Dilediğiniz adet ve gün olarak tarafınıza sunulabilmektedir.

makro simultane infoport

TOP Call Now Button