×

Simultane Çeviri Ekipmanları

Simultane Çeviri Ekipmanları Kiralama

7/24 istediğiniz saatte teklif alabilir, toplantılarınız için son teknoloji BOSCH DCN Integris Simultane çeviri sistemlerimiz ile dilediğiniz sayıdaki katılımcı ile simultane çeviri ekipmanları kiralama hizmetimizden yararlanabilir, sesinizi istediğiniz dilde duyurabilirsiniz. 4 kanaldan başlayarak 32 kanala kadar dil desteği sunan simultane sistemlerimiz, dijital ses sinyalleri ile kesintisiz bir dinleme kolaylığı sunmaktadır. Kolay kullanım arayüzü ve tak çalıştır sistemi ile çalışmaktadır.

Simultane Çeviri Sistemleri Kiralarken dikkat edilecek hususlar :

 1. Katılımcı sayınızın net bir şekilde belirtilmesi : Alıcı Kulaklıklar katılımcı sayısına göre getirilmektedir. Toplantı günü ya da sabahında başlamadan özellikle şehir dışlarında alıcı kulaklık eklenmesi zor olabilmektedir. Dinleyici kişilerin sayısı simultane tercümenin ve en önemlisi toplantınızın sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için çok önemlidir.
 2. Toplantı yapılacak alanın metrekare olarak ebatının belirtilmesi: Toplantı yapılacak alan büyüdükçe getirilen infrared radyatör sayısı da o kadar artmaktadır. Bir radyatörün belirli çekim kuvveti olduğundan daha büyük alanlar için iki, üç ya da daha fazla ekipman getirme ihtiyacı doğmaktadır.
 3. Kullanılacak mikrofon adedinin belirtilmesi: Genellikle soru cevap şeklinde olan toplantılarda el telsiz mikrofon ihtiyacı duyulmaktadır. Telsiz yaka mikrofonu ise konuşmacının talebine göre sabit bir yerde durmak istemiyorsa tedarik edilmektedir. Delege mikrofonları ise genellikle U masa düzeni ya da sıra masa düzeni olduğunda talep edilmektedir. Katılımcı sayısına göre delege mikrofonları tedarik edilir.
 4. Ön keşif talebi : Toplantınızın yapılacağı salon ya da alanda teknik personellerimizin ön bilgi talebinden sonra uygunluk halinde salon keşfi isteyebilirsiniz. Salon keşfinin önemi; ekipmanların salona göre getirilmesidir.
 5. Simultane ekipmanların kurulumu : Simultane sistem kurulumu genellikle toplantı tarihinden bir gün önce yapılmaktadır. Ertesi gün toplantınızın başlangıç saatine göre teknik ekibimiz ve simultane tercümanlarımız 1 saat öncesinden yerlerinde olmaktadır.

En uygun fiyatları sunan simultane tercüme ekipmanlarımız arasında aşağıdakiler bulunmaktadır:

 • CCU (Central Control Unit) : İngilizce açılımının karşılığı merkez kontrol ünitesi olarak geçmektedir. Ses mikserinden, mikrofon ve çeşitli seslendirme cihazlarından gelen sesleri tercüman kabinine iletmektedir. Özetle, tercümanın çeviri yapacağı sesleri duymasını sağlayan cihazdır.
 • Transmitter : Tercümanın sesini radyatörler aracılığı ile alıcı kulaklıklara gönderen cihazdır.

  simultane ekipman sistem kiralama çeviri tercüme tercüman

  Bosch DCN CCU-2

 • Radyatörler : Alıcı kulaklıkların sinyal almasını sağlayan cihazlardır. Küçük, orta ve büyük olmak üzere üç çeşidi vardır. Kapsama alanları boyutlarına göre de değişmektedir.

  simultane sistem kiralama tercüme tercüman ekipman radyatör

  Bosch LBB4512

 • Tercüman Ünitesi: Tercümanların konuştukları sesi ileten, üzerinde bas konuş sistemin bulunduğu ünitedir. Tercüman dışarıdan gelen sesi istediği ölçüde ayarlayabilir, konuştuğu mikrofona müdahale edebilir. Ekranında görünen dil çiftlerinde istediği dillerde çeviri yapmak için yönlendirme yapabilir.

  simultane ekipman sistem kiralama çeviri tercüme tercüman

  Bosch DCN I-Desk

 • Alıcı Kulaklıklar: Dinleyicilerin, simültane çeviriyi dinleme olanağı sağlayan cihazdır. Ekipmanların arasında dinleyici sayısına göre değişkenlik gösteren cihazdır. 4 dilden 32 dile kadar dil desteği sunmaktadır.

  simultane ekipman sistem kiralama çeviri tercüme tercüman

  Bosch LBB 4540/08

 • Tercüman Kabini: EN ISO 2603:2016, EN ISO 4043:2016 ve EN ISO 20109:2016  TSE’nin yayınladığı Türkçe standartlar TS EN ISO 2603, TS EN ISO 4043 ve TS EN ISO 20109) uyumlu olmalıdır.  Boy 2 metre, genişlik ise 160 cm'dir. Bir simültane tercüman kabini genellikle 2 kişilik olarak tasarlanmaktadır. Ses geçirmez özelliği olmazsa olmazlar arasındadır.

  simultane ekipman sistem kiralama çeviri tercüme tercüman

        Tercüman Kabini

TOP Call Now Button