×

Hello World!

Dijital Simültane Sistemlerinin avantajları nelerdir ?

/ / BLOG
Simultane çeviri ekipmanları

Dijital Simültane Sistemlerinin avantajları nelerdir ?

Yabancı katılımcılı Toplantı, etkinlik, eğitim, konferans, kongrelerinizdeki hassas nokta olan simültane tercümede, kullanılan cihazlar önemli bir yer tutmaktadır. Gün geçtikçe gelişen teknoloji, özellikler elektronik cihazlarda alışılagelmiş boyutun üzerine çıkmıştır. Bunu takip ederek, organizasyonlarınızda kullanılan cihazlar da son teknoloji ürünleri olmaktadır. Peki, dekor sistemleri, led ekranlar, dijital görüntü sistemleri son teknoloji ürünleri olup, simültane cihazlar nasıl olmalıdır? Piyasanın en çok tercih edilen alanında mükemmel başarılara imza atmış dünyaca ünlü marka dijital simültane sistem BOSCH, konferans sistemlerinde de önemli adımlarla ilerlemektedir.

Bosch DCN dijital simultane sistemler, son gelişmelere ayak uydurmuş, tamamen dijital sinyallerle çalışan, herhangi bir parazit ya da frekans çakışması yaşatmayan bir sisteme sahiptir. Simültane ekipman alırken ya da kiralarken bu önemli kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bazı kiralama firmaları halen eski sistem analog simültane sistem kullanmaktadır. Bu sistemler günümüz koşullarına göre eski, parazit yaratabilen ve toplantının seyrini tehlikeye atabilecek sistemlerdir. Wi-fi sistemler, 4,5G, 5G sinyalleri ile çakışan bir sistemle çalışmak oldukça risk taşımaktadır. Firmalar teknoloji ne kadar çabuk gelişirse, o kadar kendini yenilemek zorundadır. Bosch dijital simültane sistemlerin en önemli avantajı, sinyal karışıklıkları ve çakışmaları yaşatmaksızın, tercümanın sesini dinleyicilere, konuşmacının sesini de tercümanlara en iyi şekilde iletmesini sağlar.

Tercümanlar da çoğu zaman çalışırken de bu sistemlerin kullanılmasının onları daha rahat ettirebileceklerine inanmaktadır. Her bir ses ya da sistem kesilmesi durumunda konuşmacı duraksayacak, tercüme duracak ve toplantı aksamaya başlayacaktır. Uluslararası toplantılarda bu durum, katılımcılardan negatif yönde geri dönüş almaya neden olmaktadır. Dolayısıyla organizasyon sahibi kişi ya da kurum da bu yönden olumsuz şekilde etkilenmektedir. Dijital simültane sistemlerin şu ana kadar en kaliteli sistemleri BOSCH integrus DCN LBB serisi cihazlardır. Tek sistem ile cihaza göre değişiklik göstermek üzre 4 – 8 – 16 – 32 dile kadar tercüme imkanı sunmaktadır. Organizasyonlarınızda, etkinliklerinizde, toplantılarınızda ve kongrelerinizde simültane sistem, ekipman kiralayacağınız firmadan mutlaka kullanılacak olan simültane sistemlerin marka ve modelini istemek ve sözleşmenizi ona göre yapmanız önemle tavsiye edilmektedir.

TOP Call Now Button